سیستم آموزشی کانادا

سالانه بیش از ۶۴۰۰۰۰ خارجی در کشور کانادا به تحصیل می پردازند این نشان دهنده محبوبیت کانادا به عنوان یک هدف تحصیلی در سراسر جهان است و افراد بسیاری تقاضای تحصیلی در مدارس و دانشگاه ها و کالج های کانادا را دارند. علاوه بر این که ۲۶ دانشگاه معروف کانادا که همگی رتبه بسیار بالایی در میان دانشگاه های کشورهای جهان دارند، دانشگاه ها و کالج های خصوصی نیز در این کشور فعالیت دارند. سیستم آموزشی کانادا شرایط خاصی را برای یک دانشجوی خارجی مقرر کرده است که علاوه بر الزام به گرفتن پذیرش و ویزا شامل پرداخت مبلغ بالایی به عنوان شهریه سالانه است. برای آگاهی از شرایط اخذ ویزا تحصیلی در کانادا و هزینه تحصیل در کانادا با کوچگر همراه باشید.

سیستم آموزشی در استان های کانادا

کانادا برخی از برترین موسسات آموزشی جهان را در خود جای داده است. کانادا دارای یک سیستم آموزش عمومی قوی است که عمدتا به طور استانی مدیریت می شود. در نتیجه ، برخی از جنبه های سیستم آموزشی می تواند در استان ها متفاوت باشد. با این حال ، با نظارت آموزش و پرورش توسط دولت فدرال ، سطح آموزش به طور مداوم در سراسر کشور بالا است.

در کانادا هم سیستم آموزشی دولتی و هم خصوصی وجود دارد. دولت کانادا کمک مالی زیادی به سیستم آموزشی از مهد کودک تا مقطع متوسطه پرداخت می کند و تقریباً شش درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف آموزش می کند. این بدان معناست که کانادا نسبت به متوسط ​​در میان کشورهای OECD نسبتاً بیشتر برای تحصیل هزینه می کند.

به طور کلی ، سیستم آموزشی به سه سطح تقسیم می شود:

 • آموزش ابتدایی
 • متوسطه
 • تحصیلات پس از دوره  متوسطه

آموزش ابتدایی

این سطح که به عنوان مدرسه ابتدایی نیز شناخته می شود ، از کودکستان یا کلاس ۱ (شش تا هفت سال) و از کلاس ۱ تا ۸ (۱۳ تا ۱۴ سال) ادامه دارد. سال تحصیلی به طور معمول از سپتامبر تا ژوئن بعدی ادامه دارد.

آموزش متوسطه

این سطح که به عنوان دبیرستان نیز شناخته می شود ، از کلاس ۹ (سن ۱۴ تا ۱۵ سال) تا کلاس ۱۲ (سن ۱۷ تا ۱۸ سال) ادامه دارد. انتاریو دارای درجه ۱۲+ است. در کبک ، دانش آموزان تا سن ۱۶ سالگی در دبیرستان تحصیل می کنند. سپس می توانند به CEGEP ، یک کالج دو ساله با بودجه عمومی که در آن دانش آموزان می توانند یک مدرک دانشگاهی یا یک دیپلم حرفه ای را دنبال کنند ، ادامه دهند.

تحصیلات پس از دوره  متوسطه

کانادا شبکه گسترده ای از کالج ها و دانشگاه ها را ارائه می دهد که بهترین آموزش های پس از متوسطه را در سراسر جهان ارائه می دهد. برای آگاهی از شرایط اخذ ویزا تحصیلی در کانادا و هزینه تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید.

آموزش به زبان انگلیسی و فرانسوی

دانشجویان بین المللی می توانند تحصیل در هر یک از دو زبان رسمی کانادا را انتخاب کنند. برخی از موسسات ممکن است به هر دو زبان آموزش دهند ، اگرچه دانش آموزان برای تحصیل در هر سطح از کانادا نیازی به تسلط به هر دو زبان ندارند.

در بیشتر مناطق کانادا ، زبان اصلی آموزش در سطح مدرسه انگلیسی است. با این حال ، آموزش زبان فرانسه به طور گسترده ای در سراسر کشور در دسترس است. صرف نظر از زبان اصلی آموزش ، فرانسه یا انگلیسی به عنوان زبان دوم به طور کلی از سنین پایین آموزش داده می شود.

هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های کانادا

این شهریه برای تحصیل در کلیه مقاطع از ابتدایی گرفته تا سطح بالای دانشگاه وجود دارد. البته راه هایی برای اخذ بورس های مختلف و غیر دولتی وجود دارد که در صورت اخذ بورس، شما می توانید از پرداخت تمام یا قسمتی از شهریه معاف شوید. این در حالی است که شهریه مذکور برای یک کانادایی تقریبا حدود یک سوم دانشجویان بین المللی است. در اینجا می توانید میزان شهریه ماهانه برخی از رشته ها را در کانادا ببینید.

سطح آموزش مراکز آموزشی کانادا بسیار بالا است و تقریبا از پیشرفته ترین کشورها محسوب می شود. دوران تحصیل در مدارس ۱۲ سال است و پس از اتمام تحصیلات در دبیرستان، شما می توانید وارد یکی از دو انتخاب دانشگاه یا کالج شوید.

 تحصیل در کالج و دانشگاه

کالج ها دوره های کوتاه مدت و کاربردی را ارائه می کنند و بیشتر توسط کسانی مورد استفاده قرار می گیرند که قصد رفتن به دانشگاه را ندارند و می خواهند با یک دوره کوتاه وارد کار شوند، رشته های کالج بسیار متنوع هستند.

دانشگاه های کانادا بسیار پیشرفته هستند و برای رفتن به دانشگاه های معتبر باید نشان دهید که قابلیت های بالایی دارید و از سطح زبان خوبی برخوردارید. دانشگاه ها سپتامبر هر سال آغاز می شوند، برخی از دانشگاه ها دارای دو ترم در سال هستند که هریک از آن ها “Semester” نامیده می شوند در حالی که برخی دیگر سه ترم تحصیلی را در یک سال تجربه می کنند که نام آن trimester system  است.

دانشجویان پس از انتخاب رشته مورد علاقه، برای پیدا کردن رشته مورد نظر در دانشگاه های مختلف جستجو می کنند برخی از دانشگاه ها امکان تغییر رشته را در برنامه خود دارند و دانشجو پس از یک ترم یا بیشتر می تواند به تحصیل در رشته دیگری مشغول شود.

رشته های دانشگاهی کانادا

تقزیبا تمامی رشته های دانشگاهی در دسته بندی زیر خلاصه می شوند:

 • Mathematics
 • Medicinead life sciences
 • Natural sciences
 • Social sciences
 • Business and management
 • Computer scienes
 • Education
 • Fine Arts
 • Engineering and Technology
 • اخذ ویزا تحصیلی کانادا با کوچگر
 • دسته ها و راه های مختلفی برای حرفه ای ها و کارگران وجود دارد که تحت آن ها می توانید ویزا اقامت دائم و مهاجرت به کانادا را اخذ کنید: اخذ ویزا تحصیلی در کانادا ، کارگر ماهر فدرال و کبک ، برنامه استانی ، خود اشتغالی فدرال و کلاس تجربه کانادا و کبک. ما می توانیم در روند مهاجرت به کانادا به شما کمک کنیم. با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *