انواع Work Permit کانادا

سالانه افراد بسیار زیادی از راه های مختلف جهت کار در کانادا وارد این کشور می شوند. اقتصاد کانادا امروزه بیش از هر زمان دیگری برای پیشرفت، نیاز به نیروی کار خارجی دارد. راه های مهاجرت در برنامه کاری بسیار وسیع است و از اقامت دائم کانادا تا اقامت موقت کانادا و نیز توریست های تجاری را شامل می شود. مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا روش های گوناگونی دارد که در زیر معرفی می کنیم. در این بخش، ورود به خاک کانادا به صورت موقت با ویزای اجازه کار (Work Permit) را مورد بررسی قرار می دهیم و شرایط کار و درخواست را ذکر می کنیم. با کوچگر همراه باشید

انواع Work Permit :

 • Closed Work Permit
 • Open Work Permit

Closed Work Permit:

این نوع از اجازه کار برای یک جهت اشتغال به کار مشخص که توسط یک کارفرما به شخصی پیشنهاد شده است  صادر می شود و در آن تمامی مشخصات و جزئیات شغل مورد نظر از جمله ساعات کاری، میزان حقوق و مزایا و تمامی وظایف محوله به نیروی کار ذکر شده است. کسانی که دارای این نوع از اجازه کار هستند صرفا مجاز به کار در این شغل می باشند و در صورتی که شغل جدیدی پیدا کنند می بایست پروسه مربوطه به تغییر اجازه کار را طی کنند. برای صدور این نوع اجازه کار مراحل مختلفی باید طی شود که اینجا توضیح داده شده است.

Open Work Permit:

 • این نوع از اجاره کار به این معنی است که شخص می تواند برای هر کارفرمای کانادایی کار کند و محدودیتی برای شخص مبنی بر این که در شغل معینی یا نزد شخص معینی به کار مشغول باشد وجود ندارد. این نوع اجازه کار برای افراد زیر صادر می شود.
 • همسر شخصی که با Closed Work Permit در کانادا مشغول به کار است، در صورت حضور در کانادا می تواند Open Work Permit بگیرد. بنابراین شخصی که با اجازه کار محدود به کانادا می آید در صورت همراهی با همسرش، می تواند برای همسرش Open Work Permit بگیرد.
 • همسر دانشجویانی که در کانادا دانشجو به تحصیل هستند می توانند دارای این نوع از مجوز کار باشند که به آن ها اجازه می دهد در صورت داشتن شرایط زیر مشغول به کار باشند:
 • دانشجو باید Full_Time در یکی از دانشگاه ها یا کالج های کانادا مشغول به تحصیل باشد این موسسه باید برای مقطع بالاتر از دیپلم باشد.
 • کالج ها و دانشگاه های خصوصی نیز شامل این برنامه هستند.
 • چنانچه دانشجو تحصیل خود را تمام کرده و در دوره پیس از تحصیل با Post – secondary Work permit مشغول به کار باشد، همسر وی می تواند از این مزیت استفاده کند.

مدت این نوع Work permit با توجه به مدت زمان، تحصیل یا کار شخص اصلی تعیین می شود و بیشتر از مدت مذکور نیست.

 • وب سایت کوچگر

  برنامه ها و روش های مختلفی برای حرفه ای ها و کارگران وجود دارد که تحت آن ها می توانید ویزای اقامت دائم و مهاجرت به کانادا را اخذ کنید: کارگر ماهر فدرال و کبک ، برنامه استانی ، خود اشتغالی فدرال و کلاس تجربه کانادا و کبک. ما می توانیم در روند مهاجرت به کانادا به شما کمک کنیم. با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *