اخذ اقامت کانادا به روش نیروی کار ماهر

اخذ اقامت دائم کانادا از روش های گوناگونی امکان پذیر است که در مقاله های پیشین به شرح مختصری از آن ها پرداختیم. یکی از راه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم ، گرفتن ویزای کاری از طریق نیروی کار ماهر و تحت برنامه Express Entry است. در ادامه شما با مراحل و شرایط روش نیروی کار ماهر آشنا خواهید شد. با کوچگر همراه باشید.

اخذ اقامت کانادا از طریق نیروی کار ماهر

در روش نیروی کار ماهر یا Skilled worker شما باید بتوانید تمام مراحل این سیستم را به خوبی بگذرانید تا موفق به اخذ ویزای کاری بشوید. مرحله اول، مرحله ارزیابی اولیه است. در این مرحله از روش Skilled worker، شما باید دارای یک سری پارامترها و شرایط اولیه باشید و سپس تحت سیستم Express Entry یک پروفایل برای خود بسازید. پارامترهای اولیه را می توانید در اینجا مطالعه کنید.

در اینجا شما باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کرده باشید تا بتوانید وارد Pool یا استخر رقابتی بشوید و با سایر افرادی که در این سیستم شرکت کرده اند رقابت کنید و امتیازهای لازم را بدست آورید. IRCC بر اساس شبکه امتیازات منحصر به فرد خود، صلاحیت نامزدها را برای برنامه کارگر ماهر فدرال تعیین می کند. با این حال ، فقط داوطلبان با بالاترین رتبه در استخر Express Entry برای درخواست اقامت دائم کانادا دعوت نامه معرفی می شوند. امتیازات CRS ثابت نیستند و داوطلبان ممکن است در هنگام جمع آوری مدارک اقداماتی برای بهبود رتبه خود انجام دهند.

نمایه های نامزدها در استخر Express Entry ، که شامل موارد نیروی کار ماهر فدرال و کاندیداهای کلاس تجربه کانادایی نیز می شود ، بر اساس CRS رتبه بندی می شوند.

نحوه امتیاز دهی دولت کانادا برای سیستم Skilled worker در اینجا توضیح داده شده است.

حداقل معیارهای لازم برای مهاجرت از طریق نیروی کار

اتباع خارجی با تعیین اینکه آیا حداقل شرایط برنامه را دارند یا نه، می توانند روند مهاجرت را تحت برنامه کارگر ماهر فدرال آغاز کنند. حداقل نیازها عبارتند از:

  • یک سال سابقه کار مداوم تمام وقت یا معادل آن در ۱۰ سال گذشته در مشاغل ماهر طبقه بندی شده در طبقه بندی مهارت شغلی ملی (NOC) با رتبه ۰ ، A یا B
  • توانایی  سطح بالا در یکی از زبان های کانادایی (CLB 7) به زبان انگلیسی یا فرانسوی در تمام توانایی ها (خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن)
  • اعتبارنامه تحصیلی کانادا (گواهینامه ، دیپلم یا مدرک) یا گزارش مدرک تحصیلی و اعتبار سنجی تحصیلی (ECA)

تمکن مالی برای اخذ اقامت کانادا

در صورت دعوت به کار ، کارگران ماهر فدرال باید ثابت کنند که می توانند با اعضای خانواده وابسته خود در کانادا از نظر اقتصادی مستقر شوند. شرط وجود تمکن مالی برای اتباع خارجی که در حال حاضر مجاز به کار در کانادا هستند  لغو می شود.

معاینات پزشکی و صلاحیت ورود به کانادا

IRCC نامزدهای کارگر ماهر فدرال و افراد تحت تکفل آن ها را تشویق می کند تا به محض صدور ITA معاینات پزشکی خود را انجام دهند. نتایج معاینات پزشکی باید در زمان درخواست اقامت دائم و هنگام ورود به کانادا معتبر باشد. متقاضیان همچنین باید به عنوان بخشی از روند درخواست مهاجرت کانادا ، مجوزهای امنیتی را بدست آورند تا ثابت کنند که در کانادا قابل قبول هستند.

زمان لازم برای بررسی مدارک و اخذ نتیجه:

هدف IRCC پردازش برنامه های کامل نیروی  کار ماهر فدرال در شش (۶) ماه یا کمتر است. لطفاً برای آگاهی از زمان رسیدگی به درخواست های مهاجرت، از ابزار پردازش مهاجرت کانادا استفاده کنید.

برای اطلاع از شرایط خود در برنامه Skilled worker می توانید از طریق لینک ارزیابی رایگان اقدام کنید. راه های مهاجرت به کانادا را در کوچگر بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *