یکی از راه های اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار و دنبال کردن برنامه مهاجرت استان مانیتوبا است.با وبسایت کوچگر همراه باشید

همانطور که در مقاله های پیشین شرح دادیم، یکی از راه های اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار و دنبال کردن برنامه مهاجرت استانی استان مانیتوبا است. در ادامه به توضیح بیشتری از راه های اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کانادا با این روش می پردازیم. با کوچگر همراه باشید. اقامت کانادا از طریق کار یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا میباشد. بعد از خواندن مقاله ما درباره اخذ اقامت کانادا از طریق کار میتوانید با ارزیابی ، شرایط خود را برای اخذ ویزای کانادا بسنجید.

برنامه انتخاب استانی مانیتوبا (MPNP)

استان مانیتوبا که بین استان های انتاریو و ساسکاچوان واقع شده است، از بسیاری جهات دروازه ورود به غرب کانادا است. استان مانیتوبا با اقتصادی که عمدتاً مبتنی بر منابع طبیعی و کشاورزی است، عامل اصلی ثروت کانادا است. جمعیت تقریباً ۱٫۲ میلیون نفری مانیتوبا عمدتا در پایتخت وینیپگ و اطراف آن واقع شده است. MPNP برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا است. از طریق این برنامه، مهاجران احتمالی با مهارت و تجربه مورد هدف این استان ممکن است  در صورت واجد شرایط بودن یک گواهینامه انتخاب استانی مانیتوبا دریافت کنند.

موارد زیر جریان هایی هستند که در حال حاضر فعال هستند و یا مواردی که به عنوان بخشی از روند تمدید MPNP در حال تغییر ساختار هستند:

جریان مهاجرت کارگران ماهر( skilled worker )از جمله موارد موجود در مانیتوبا و خارج از کشور

کارگر ماهر در جریان مانیتوبا از چند مسیر تشکیل می شود:

 • مسیر تجربه کاری مانیتوبا
 • مسیر استخدام مستقیم کارفرما
 • جریان تجربه کاری مانیتوبا
 • جریان استخدام مستقیم کارفرما
 • جریان اکسپرس انتری مانیتوبا
 • جریان سرمایه انسانی
 • جریان سرمایه گذار تجاری مانیتوبا
 • جریان سرمایه گذاران مزرعه مانیتوبا
 • جریان کارآفرین مانیتوبا
 • طرح مهاجرت مبتنی بر جامعه Morden – از طریق MPNP
 • جریان آموزش بین المللی

اخذ اقامت کانادا از روش کارگر ماهر( skilled worker)

کارگران ماهر از طریق سیستم “ابراز علاقه”  کار می کنند و به موجب آن داوطلبان واجد شرایط یک سری سوالات را به صورت آنلاین تکمیل می کنند و نیازی به بارگذاری مستندات پشتیبانی قبل از ارسال مشخصات خود به مجموعه EOI ندارند. اقراد با سایر داوطلبان واجد شرایط در استخر قرار می گیرند و شما بر اساس پاسخ هایی که ارائه می دهید نمره دریافت خواهید کرد. سپس MPNP شما را با استفاده از فاکتورهای مختلف رتبه بندی می کند و اگر در میان کاندیداها، در بالاترین امتیاز قرار بگیرید ، ممکن است از شما دعوت شود تا یک درخواست به MPNP ارائه دهید.

در حال حاضر دو جریان به عنوان کارگر ماهر به مانیتوبا وجود دارد که هر دو تحت سیستم MPNP فعالیت می کنند. به عنوان بخشی از تمدید MPNP، جریان های مهاجرت کارگر ماهر از چهار مسیر تشکیل شده است که در زیر توضیح داده شده است:

کارگر ماهر در مانیتوبا

درخواست ها از کارگران خارجی موقت واجد شرایط و فارغ التحصیلان دانشجوی بین المللی که در حال حاضر در مانیتوبا کار می کنند پذیرفته می شود و یک کار دائمی و تمام وقت با کارفرمای مانیتوبا به آنها پیشنهاد می شود.

جریان استخدام مستقیم کارفرما

این برنامه برای متقاضیان خارج از کانادا که توسط کارفرمایان مانیتوبا با  ا انجام مصاحبه انتخاب می شوند ، باز خواهد بود و دعوتنامه ای را برای انتخاب استانی از MPNP دریافت می کنند.

کارگر ماهر در خارج از کشور

جریان کارگر ماهر مانیتوبا برای ارزیابی داوطلبانی که ممکن است در خارج از کانادا وجود داشته باشند ، از سیستم مبتنی بر امتیاز استفاده می کند.  کارگران ماهر واجد شرایط می تواند از طریق خانواده یا دوستان (پشتیبانی مانیتوبا) ، تحصیلات قبلی یا اشتغال (تجربه مانیتوبا) یا دعوت MPNP  و نشان دادن حداقل امتیاز کسب شده ، پذیرفته  شود . حد اقل۶۰ امتیاز با توجه به پنج عامل واجد شرایط بودن: سن ، مهارت زبان ، تجربه کار ، تحصیلات و سازه.

جریان اکسپرس انتری منیتوبا (در حال حاضر به عنوان کارگر ماهر در خارج از کشور – زیر جریان  Express Entry)

این مسیر برای نامزدهای آزاد است که همچنین تحت جریان MPNP دیگری واجد شرایط هستند و شرایط Express Entry را دارند و نمایه Express Entry فعال دارند. از داوطلبان انتظار می رود که تجربه شغلی را که در لیست مشاغل درخواستی مانیتوبا ذکر شده است نشان دهند ویا با خانواده خود در مانیتوبا ارتباط فامیلی قوی داشته باشند.

جریان سرمایه انسانی

این مسیر برای کارگران ماهر خارجی با تجربه در مشاغل مورد تقاضا دراستان  مانیتوبا ، و افرادی که توانایی بالقوه خود را در ایجاد ارتباطات قوی با بازار کارمرتبط با آن مشاغل نشان می دهند ، باز خواهد بود.

جریان سرمایه گذاران کشاورزی( جذب استراتژیک کشاورزی)

Farm Investor Pathway بخشی از Manitoba’s Business Investor Stream است و به افراد با تجربه تجارت در کشاورزی و سرمایه کافی اجازه می دهد تا برای ایجاد و راه اندازی مزرعه در استان مهاجرت کنند.

اخذ اقامت کانادا در جریان کارآفرین

این استان اجازه می دهد صاحبان مشاغل خارجی واجد شرایط  که قصد و توانایی انتقال به مانیتوبا را دارند و در دو سال اول ورود به مانیتوبا با اجازه کار موقت ، شغل خود را تأسیس می کنند به کانادا مهاجرت کنند.

طرح مهاجرت مبتنی بر جامعه Morden

این شهر روستایی ، واقع در ۱۱۲ کیلومتری جنوب غربی وینیپگ ، به طور فعال در مشاغل خاص به دنبال مهاجران جدید است. مهاجرت به Morden از طریق MPNP انجام می شود.

جریان آموزش بین المللی

جریان جدید آموزش بین المللی (IES) به منظور ارائه   فرصت به فارغ التحصیلان مانیتوبا که نیازهای صنعت را برآورده می کنند ارائه شده است. این جریان دارای سه مسیر است: مسیر اشتغال شغلی ، مسیر کارآموزی فارغ التحصیلان و مسیر کارآفرین دانشجویی

وب سایت کوچگر

دسته ها و راه های مختلفی برای حرفه ای ها و کارگران وجود دارد که تحت آن ها می توانید ویزای اقامت دائم و مهاجرت به کانادا را اخذ کنید: کارگر ماهر فدرال و کبک ، نامزد استانی ، خود اشتغالی و… ما می توانیم در روند مهاجرت به کانادا به شما کمک کنیم. با ما در تماس باشید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ارزیابی رایگان شما