یکی از راه های اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار و دنبال کردن برنامه مهاجرت استانی کبک است. با وبسایت کوچگر همراه باشید

همانطور که در مقاله های پیشین شرح دادیم، یکی از راه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم ، دنبال کردن برنامه مهاجرت استانی استان کبک است. در ادامه به توضیح بیشتری از شرایط این روش می پردازیم. با کوچگر همراه باشید.

برنامه مهاجرت نیروی ماهر به استان کبک

کبک دومین استان پرجمعیت کانادا است و بزرگترین شهر آن ، مونترال ، یکی از متنوع ترین و جذاب ترین شهرهای این کشور است. مونترال یک مرکز تجاری و صنعتی و مرکزی برای رشد و شکوفایی بخش های IT و( artificial intelligence) AIکانادا است. دفتر مرکزی شرکت های مشهور جهانی مانند Cirque du Soleil ، Ubisoft ، CGI ، Air Canada و Element AI در مونترال قرار دارند.

بر اساس توافقنامه ۱۹۹۱ دولت کانادا و کبک ، دولت کبک مسئول انتخاب مهاجران اقتصادی به این استان مانند کارگران ماهر و کارآفرینان است. این فرآیند انتخاب توسط وزارت مهاجرت کبک  و وزارت امور مهاجرت (MIFI) اداره می شود.

گواهی انتخاب کبک یا Certificate de sélection du Québec (CSQ) سندی است که توسط MIFI صادر شده و تأیید می کند متقاضی برای مهاجرت به کبک انتخاب شده است. نامزدهای مهاجرت که CSQ برای آنها صادر شده است می توانند برای اقامت دائم در دولت فدرال کانادا درخواست دهند.

برنامه های مهاجرت اقتصادی کبک چیست؟

یکی از راه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم ، برنامه مهاجرت اقتصادی استانی است. ممکن است از اتباع خارجی که مایل به اقامت در کبک هستند دعوت شود تا از طریق یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی زیر درخواست CSQ کنند:

برنامه( skilled worker)  کارگر ماهر کبک (QSWP)

QSWP همچنین به عنوان برنامه کارگر ماهر منظم شناخته می شود ، گروه اصلی مهاجرت کبک برای کارگران ماهر است که می خواهند اقامت دائم کانادا را داشته و در کبک اقامت کنند.

برنامه تجربه کبک (PEQ)

PEQ یک گزینه مهاجرتی محبوب برای دانشجویان بین المللی است که از یک موسسه تحصیلات تکمیلی کبک و کارگران ماهر با تجربه کار واجد شرایط در استان دیپلم واجد شرایط دریافت کرده اند.

برنامه مهاجرت استانی کانادا سرمایه گذاری در کبک

اتباع خارجی که می توانند منابع خود را ثابت کنند می توانند تحت طیف گسترده ای از برنامه های مهاجرت تجاری برای سرمایه گذاران ، کارآفرینان و افراد خود اشتغال نسبت به مهاجرت به کبک اقدام کنند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

ارزیابی رایگان شما